Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná

Smižančanka

Folklórna skupina Smižančanka

Skupina vznikla v novembri 1970 z iniciatívy malej skupiny žien. Pieseň k piesni a bolo prvé vystúpenie. Postupne sa skupina rozrástla a vznikli prvé zvykoslovné pásma, ba prišli aj prvé vystúpenia a úspechy. Bohatý repertoár skupiny obsahuje 15 umelecky spracovaných zvykoslovných pásiem zobrazujúcich spôsob života, zvyky a tradície Smižančanov a približne stopäťdesiat piesní pôvodných, či spievaných v Smižanoch. Folklórna skupina má za sebou bohatú činnosť, veľký počet vystúpení a ocenení v rámci obce, okresu, kraja a Slovenska, natáčanie v televízii ("Zahrajte mi takúto", "Cesty za folklórom", "Najkrajšie z východu") i nahrávanie v rozhlase. V roku 2003 bolo vydané MG a CD pod názvom "Kone mam na jarcu". Na hudobnom doprovode Smižančanky sa striedavo podieľajú Marián Joščák - harmonikár, Ľudová hudba Furmani zo Spišských Vlách a Ľudová hudba zo ZUŠ Dezidera Štraucha v Smižanoch.
V súčasnosti folklórna skupina pracuje pri Obecnom kultúrnom centre v Smižanoch. Od roku 2010 organizačnými vedúcimi skupiny sú Oľga Vranová a Peter Svetkovský, umeleckou vedúcou Mgr. Marta Pramuková.

Viac informácií - TU


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka