Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu Hlavné menu 6 Prechod na navigáciu Hlavné menu 7 Prechod na navigáciu Hlavné menu 8 Prechod na navigáciu vodorovná

Zamedzovanie vzniku BRKO domácim kompostovaním v obci Smižany

Zamedzovanie vzniku BRKO domácim kompostovaním v obci Smižany

 

   eú.png    riad.orgán.jpgslo. agent.png    kf.jpg

 

 

„Tento projekt je spolufinancovaný Európskou úniou“

                                                             www.op-kzp.sk

                                                            www.smizany.sk

 

       Názov projektu:                  Zamedzovanie vzniku BRKO

       domácim kompostovaním v obci Smižany

 

       Typ projektu:                        dopytovo - orientovaný projekt

       Začiatok projektu:               11/2018

       Ukončenie projektu:            04/2019

       Zazmluvnená výška NFP:  103 033,20 EUR

       Hlavný cieľ projektu:  

Zvýšenie miery zhodnocovania odpadov so zameraním na ich prípravu na ich opätovné použitie a recykláciu a podpora predchádzania vzniku odpadov

 

KOMPOSTÉRY A KOMPOSTOVANIE

Projekt zamedzovania vzniku biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu

     Podľa zákona č. 223/2011 Z.Z. o odpadoch je ustanovená povinnosť od 1. 1. 2013 zaviesť zber biologického odpadu, alebo zaviesť 50 %  účasť obyvateľstva rodinných domov v kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu.  Obec reagovala na výzvu Ministerstva životného prostredia a podala žiadosť o NFP na projekt v rámci Operačného programu ,, Kvalita životného prostredia“ na zamedzovanie vzniku biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu (BRKO) domácim kompostovaním a zabezpečením kompostérov pre kompostovanie v rodinných domoch.

      Projekt bol úspešný a týmto dávame na vedomie obyvateľom Smižian, že v najbližších mesiacoch budú obyvateľom rodinných domov odovzdávané kompostéry na kompostovanie biologicky rozložiteľného odpadu v domácnostiach. Kompostéry v objemoch: 400 l, 600 l a 800 l budú vydávané obyvateľom na obecnej polícii podľa plochy záhrady.

      Kompostéry budú  poskytované bezodplatne na základe protokolárneho prevzatia, kde užívateľ sa zaviaže, že bude užívať kompostér po dobu minimálne 5 rokov a taktiež, že strpí kontrolnú činnosť oddelenia životného prostredia obecného úradu, prípadne sprostredkovateľského orgánu poskytovateľa nenávratného finančného príspevku.

Informácie a usmernenie o spôsobe prevzatia kompostérov, ako aj o správnom kompostovaní dostanú obyvatelia budú poskytované obyvateľom obce priebežne prostredníctvom miestnych médií.                                                                                                                

Oddelenie výstavby  a ŽP

 


 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka